Služby  - spotřebiče rozvážíme 2 dny v týdnu v odpoledních hodinách,
  - prodej na splátky,
  - poskytujeme slevy na vybrané zboží až 20%, akční týdenní slevy!!!

Recyklační poplatky

Poplatek za ekologickou likvidaci starých spotřebičů:

dne 13. srpna 2005 vstoupila v platnost novela zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech, která se týká elektrických a elektronických zařízení a v konečném důsledku se také dotkne konečných spotřebitelů. Účelem novely je prevence vzniku odpadních elektrických a elektronických zařízení a snížení odpadu, který z těchto zařízení vzniká, opětovným použitím a recyklací použitého elektrozařízení.

Všem výrobcům a dovozcům elektrospotřebičů s novelou vznikla povinnost finančně přispívat do kolektivního systému, ze kterého bude recyklace starších výrobků, tzv. historického odpadu, financována. Tento finanční příspěvek mají možnost uvádět odděleně na všech prodejních dokladech k novému zboží. Pro koncové prodejce z toho vyplývá povinnost informovat spotřebitele o tom, že ceny zakoupeného zboží zahrnují poplatek za likvidaci historických elektrozařízení. K cenám spotřebičů je tedy připočítán příspěvek (viz dále) na likvidaci historických elektrozařízení, a to počínaje dnem 1.9.2005.

Výše příplatků - bílá technika:


219
,– Kč s DPH – Chlazení (velké chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin).

66,– Kč s DPH – Velké domácí spotřebiče (pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, elektrické plotny mimo sklokeramiku, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, topení a ohřev vody nad 30kg, klimatizace, ostatní velké domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené.

12,– Kč s DPH – Vysavače (vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění, mimo AKU), mikrovlnné trouby, odsavače, sklokeramické desky, topení a ohřev vody od 10kg do 30kg.

3,– Kč s DPH – Malé domácí spotřebiče (žehličky, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary, el. otvíráky, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže, péči o tělo, hodiny, budíky, měření, čas, váhy, ventilátory, vařiče elektrické malé, AKU vysavače, topení a ohřev vody do 10kg.